W dzisiejszych czasach style farbowania włosów są bardzo różne, kobiety mają zatem ogromny wybór. Na ulicach spotkać można bardzo wiele pań, które mają rozjaśnione włosy w charakterystyczny sposób, a więc najczęściej tylko końcówki z różnymi refleksami. Do najpopularniejszych należą ombre i sombre. Koloryzacja pierwszym rodzajem polega na rozjaśnieniu końcówek włosów z łagodnym przejściem, między kolorami. Natomiast drugie to również rozjaśnienie końcówek, jednak w połączeniu z cieniutkimi refleksami lub pasemkami prowadzonymi już od nasady włosów. Styliści zaproponowali jednak jeszcze inne, bardziej efektowna rozwiązanie – pasemka ombre. Co to takiego? Już odpowiadamy.
Pasemka ombre
W wyżej wymienionej fryzurze – sombre, każde pasemko w całości ma jeden kolor. Oczywiście pasemka między sobą różnią się odcieniami, jednak każde z nich w całości ma jeden. W przypadku pasemek ombre, na każdym z nich zauważymy przejście odcieni z ciemnego do jasnego lub odwrotnie. Taki styl farbowania da nam spektakularny i wyjątkowy efekt, który zachwyci każdego.
Jak wykonać pasemka ombre?
Najlepiej udać się do fryzjera, który posiada profesjonalny salon, doświadczenie oraz odpowiednie umiejętności, najlepiej poparte bogatym portfolio ( wiele salonów fryzjerskich udziela się w mediach społecznościowych, pokazując tam efekty swojej pracy ). Uzyskanie pasemek ombre dzieli się na dwie różne formy w zależności od tego, czy posiadamy włosy farbowane wcześniej czy nasz kolor jest naturalny. Sytuacja jest o wiele łatwiejsza, kiedy mamy włosy farbowane, ponieważ fryzjer w łatwy sposób uzyska piękne pasemka poprzez rozjaśnianie. Wybierając cienkie pasemka, nałoży na nie rozjaśniacz, jednak na końcówkach preparatu będzie więcej, a im wyżej tym mniej, dzięki czemu powstanie płynne przejście. Po zmyciu i wysuszeniu włosów, na pasemka zostaną nałożone odpowiednie odcienie. Jeśli włosy mają naturalny kolor, będzie trzeba na pasemka nałożyć farbę, jednak uzyskanie odpowiednich odcieni może zająć trochę czasu. Ponieważ rozjaśnienie ciemnego brązu będzie wymagało kilku warstw farby, nakładanych na siebie po kolei przy każdym farbowaniu.