Jak najlepiej usunąć znamię? – metody usuwania znamion

0
1685
Jak najlepiej usunąć znamię? - metody usuwania znamion

Zrozumieć znamiona
Znamię z definicji jest łagodną nieregularnością skóry, która pojawia się w momencie urodzenia lub w ciągu miesiąca od urodzenia. Mogą występować w dowolnym miejscu na skórze i są niezwykle powszechne.
Istnieją dwa główne rodzaje znamion, z których każdy charakteryzuje się określonymi postaciami:
– barwione: Znaki znamionowe spowodowane przez nadmiar komórek pigmentowych,
– naczyniowe: spowodowane przez zwiększone naczynia krwionośne.
Większość znamion jest nieszkodliwych. Niektóre znikają same, inne są dyskretne, a nawet uważane za atrakcyjne. Jednak wiele czuje się skrępowanych znakami niezwykłymi lub rozpraszającymi i decydują się na redukcję lub usunięcie z powodów kosmetycznych.

Metody usuwania znamion

Laserowe usuwanie znamion jest jasną i skuteczną metodą usuwania wyraźnych śladów. Lasery wytwarzają krótkie, czyste, intensywne błyski jednokolorowego światła, które przechodzą przez górne warstwy błony śluzowej skóry w celu mikroskopowego fragmentowania nieregularnego pigmentu. W przypadku znamion pigmentowych niektóre pigmenty odkładają się w skórze, która tworzy się po zabiegu, niektóre są wchłaniane z powrotem do skóry, a niewielka ilość pozostaje niewidoczna w skórze. W przypadku znamion naczyniowych lasery powodują skrzepnięcie, odcięcie, a następnie zniszczenie i wchłonięcie naczyń krwionośnych.

Kolejną metodą jest mikrodermabrazja, która pomaga rozjaśnić ciemne plamy na skórze. Jest co zabieg czasochłonny jednak pomaga usunąć i złuszczyć warstwy skóry razem z komórkami powodującymi dodanie pigmentów.

Peelingi chemiczne to następna odpowiedź na pozbycie się ciemnych plam i znamion. W procedurze tej usuwana jest znaczna górna warstwa skóry złożona głównie z martwych komórek, aby umożliwić wzrost nowej warstwy komórek i zastąpienie znamion zdrową skórą.

Niektóre z powszechnie stosowanych peelingów obejmują kwasy alfa-hydroksylowe (AHA) np. kwas trichlorooctowy.

Można stosować także środki pomagające miejscowo rozjaśnić ciemne znamiona. Rozjaśniające środki do czyszczenia skóry sprawiają, że skórę staje się jaśniejsza. Stosowanie ich jest również uzupełnieniem terapii laserowej. Należy jednak pamiętać, że stosowanie środków rozjaśniających skórę w celu uzyskania doskonałych rezultatów wymaga czasu i konsekwencji. Tylko regularne stosowanie preparatów zapewni oczekiwane efekty.

Rozjaśniające środki usuwające znamiona i przebarwienia mają użyteczne składniki, które rozświetlają i rozjaśniają matową skórę, są nimi:
– kwas aminonasłowy,

– kwas kojowy,

– gliceryna,

– woda Aqua,

– pantotenian wapnia,

– chlorek sodu.

Wszystkie wyżej opisane metody są skuteczne pod warunkiem, że zostały one odpowiednio dobrane do potrzeb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ