Bezpieczne urządzenie do makijażu trwałego

0
1392
Bezpieczne urządzenie do makijażu trwałego

Kobiety dążą do posiadania idealnych brwi, pięknych ust i wyrazistych oczu. Makijaż permanentny oznacza stosowanie mikropigmentacji skóry do korekcji kosmetycznej twarzy. Podczas projektowania urządzenia do makijażu trwałego zwrócono szczególną uwagę na usprawnienie pracy linergistów, wprowadzając systemy, które pozwalają na dopasowywanie głębokości, ilość podawanego barwnika oraz częstotliwości mikronakłuwania. Dodatkowe akcesoria niezbędne podczas wykonywania tej procedury są jednorazowe, gwarantując sterylność zabiegu. Linergistka ma możliwość swobodnego malowania na skórze do osiągnięcia efektu, który zadowoli klienta.

Urządzenie do makijażu trwałego

Procedura makijażu permanentnego jest zasadniczo podobna do procedury nakładania tatuażu. Pigment  wstrzykuje się pod skórę za pomocą specjalnych urządzeń. Czas trwałego makijażu może wynosić kilka lat (zwykle 2-3 lata). Podczas zabiegu pigment jest wprowadzany do skóry tylko do poziomu między naskórkiem a skórą właściwą, przy maksymalnej głębokości 0,5 mm od powierzchni. Barwnik pozostaje w odpowiedniej odległości między komórkami tworzącymi daną tkankę, nie powodując rozchodzenia się na inne obszary. Zabiegowi mogą być poddane: brwi, powieki, usta i policzki.

Urządzenie do makijażu trwałego produkowane przez firmę Medika może być wykorzystywane w dwóch trybach pracy. Tryb automatyczny powoduje, że urządzenie ustawia parametry do obszaru procedury i podpowiada linergistce, który moduł powinien być zastosowany. Prowadzi specjalistę krok po kroku, dlatego chętnie korzystają z niego początkujący specjaliści. Tryb manualny przeznaczony jest dla doświadczonych linergistek, które samodzielnie ustawiają parametry, dzięki czemu pracują swoją ulubioną techniką.

Barwniki używane w urządzeniu do makijażu trwałego

Korzystając z urządzenia do makijażu trwałego wykorzystywane są barwniki od sprawdzonych producentów gwarantujące bezpieczeństwo pacjentowi, dlatego są one produkowane na bazie glicerolu. Takie pigmenty nie mają tendencji do rozprzestrzeniają się i zmiany stężenia. Glicerol jest znany z tego, że doskonale rozpuszcza się w tkankach i tłuszczach, nie powodując zagrożenia dla zdrowia. Podstawą mikropigmentacji są mieszane kolory oraz naturalne, linergistki korzystają z takich barw jak: beżowy, brązowy, różowy i brzoskwiniowy. Każdy organizm może inaczej odczytywać teksturę pigmentów i nie zawsze uzyskany kolor jest zadowalający.

Odczucia pacjentów podczas makijażu permanentnego

W czasie wykonywania mikropigmentacji urządzeniem do makijażu trwałego pacjent nie jest narażony na odczuwanie dotkliwych dolegliwości bólowych, pojawia się mrowienie i delikatne pieczenie. Jest to uzależnione od wrażliwości osoby i jej skóry. Istotną informacją dla pacjentów jest to, że po zakończonej procedurze nie występują siniaki i krwiaki. Uzyskany odcień jest jednolity, ale trzeba pamiętać, że z czasem może stać się jaśniejszy.

Zalety mikropigmentacji urządzeniem do makijażu trwałego

  • Nie pozostawia blizn. Można stworzyć harmonijny makijaż Po kilku latach pigmenty całkowicie znikną z twarzy. Prawie bezbolesny. Jeśli makijaż permanentny się znudzi, zawsze można go usunąć specjalnym laserem.
  • Makijaż permanentny pomoże podkreślić oczy o każdej porze dnia, wyeliminuje lub znacznie zmniejszy ilość używanych kosmetyków, a tym samym spowolni starzenie się skóry wokół oczu. Schludne kreski na powiekach, malowany kontur w rzęskach i jasne cieniowane pióra mogą dodać więcej odważnych modnych udoskonaleń.
  • Urządzenie do makijażu trwałego pozwala zmienić kształt ust, kolor, rozmiar i wyeliminować asymetrię. Dzięki makijażowi permanentnemu można wizualnie zwiększyć objętość warg, podkreślić kontur i wypełnić je kolorem. Trwały makijaż warg może również pomóc kobietom, które utraciły naturalny kontur warg z powodu częstych opryszczek lub z powodu wieku.
  • Trwały makijaż brwi to dobre rozwiązanie dla tych, którzy mają jasne brwi lub po prostu nie rosną. Można stworzyć brew, od zera za pomocą zupełnie innych technik, czasami wystarczy tylko uporządkować brwi i twarz.

Wady mikropigmentacji:

  • Po podaniu barwnika może być wymagana korekta.
  • Taki makijaż jest idealny do codziennego noszenia, ale na uroczystą okazję trzeba nieco wzmocnić efekt przy pomocy kosmetyków dekoracyjnych

Zalecane parametry urządzenia do makijażu trwałego

Nie można używać tego samego urządzenia do makijażu trwałego, co do tworzenia artystycznych tatuaży. Chociaż urządzenia mają podobny wygląd, specyfikacje mogą się nie zgadzać. Na przykład w przypadku zwykłego tatuażu stosuje się maszynę indukcyjną. Ale makijaż permanentny będzie wymagał rotacji. W tym drugim przypadku fluktuacje będą prawie niezauważalne, dlatego dokładność wprowadzenia pigmentu jest znacznie wyższa.

Główne cechy urządzenia do makijażu trwałego

Linergiści pracują w zakresie od 80 do 160 nakłuć na minutę. Ta prędkość jest na tyle wysoka, że procedura zapewnia klientowi minimalny dyskomfort. Jednocześnie prędkość jest wystarczająco mała, aby specjalistka miała czas na śledzenie i koordynację ruchów igły. Urządzenie do makijażu trwałego Permanent Make-Up posiada regulowaną elektronicznie częstotliwość (60-150 nakłuć na sekundę), zapewniając wyjątkowo dokładną pigmentację.

Urządzenie jest uniwersalne i służy do wszystkich rodzajów makijażu permanentnego. Jednak skóra twarzy ma inną gęstość. Makijaż trwały powiek będzie wymagał mniejszej mocy, ponieważ skóra właściwa jest cienka, a igła łatwo ją przebija. Ale dla łuków brwiowych moc ta będzie zbyt niska. Urządzenie powinno mieć różne tryby dla stref twarzy, a także wygodny panel sterowania do przełączania.

Więcej znajdziesz tutaj: https://medikapoland.pl/pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ