Co zrobić, by pozbyć się pomarańczowej skórki, czyli cellulitu?

0
1663
cellulit

Cellulit, czyli skórka pomarańczowa, to zmora wielu kobiet. Zimą skrzętnie ukrywałyśmy cellulit pod grubą warstwą ubrań, jednak lato bezlitośnie ujawni, że z cellulitem zmaga się prawie każda z nas.

Cellulit a cellulitis

Należy także wyjaśnić, czym jest cellulitis, z którym cellulit często jest błędnie utożsamiany. Cellulitis to zapalenie skóry i tkanki podskórnej spowodowane bakteriami z grupy Streptococcus i Staphylococcus, czyli np. gronkowcem. Cellulitis może wystąpić na dowolnej części ciała, nie tylko na udach, lecz także na twarzy. Objawy cellulitisu nie mają nic wspólnego z pomarańczową skórką, ponieważ obszar zmieniony chorobowo jest zaczerwieniony. Podstawą leczenia cellulitisu jest antybiotykoterapia, która może trwać nawet 6 miesięcy.

Cellulit – zdrowa dieta sposobem na cellulit

Cellulit można zwalczyć jedząc dużo błonnika i pełnoziarnistych produktów, a także owoców i warzyw, ponieważ przyczyniają się one do usuwania toksyn z organizmu, a tym samym zapobiegają grudkowości skóry. Do antycellulitowych produktów zaliczamy także szparagi, brokuły, tłuste ryby oraz egzotyczne owoce, np. grejpfruty, ananasy i cytryny.

Zwalcz cellulit – pij dużo wody

Jeśli zwiększysz spożycie wody, twoje ciało zacznie szybciej pozbywać się nadmiaru tłuszczu, w tym tłuszczu przechowywanego w postaci cellulitu. Brak wody doprowadza do zaburzeń wymiany płynów, co powoduje magazynowanie wody i powstawanie skórki pomarańczowej.

sposoby na cellulit - jak się go pozbyć

Cellulit – grunt to regularne ćwiczenia

Powstawaniu cellulitu sprzyja nadwaga. Dlatego ważne jest, aby rozpocząć regularne ćwiczenia. Możesz chodzić, biegać, pływać, ćwiczyć jogę – każdy rodzaj aktywności fizycznej jest wskazany. Ważne, aby ćwiczenia odbywały się regularnie, najlepiej kilka razy w tygodniu.

Wymasuj cellulit

Masowanie cellulitu stymuluje krążenie krwi i płynów, co doprowadza do zerwania tkanek tłuszczowych. Najlepiej, aby masaż wykonać z fusów z kawy, ponieważ kofeina przyśpiesza proces spalania tkanki tłuszczowej.

Cellulit – wyrzuć obcisłe ubrania

Zbyt obcisłe spodnie utrudniają prawidłowe krążenie krwi, co może powodować pojawienie się cellulitu, dlatego nigdy nie noś za małych ubrań.

Medycyna estetyczna a walka z cellulitem

Jest wiele zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, które pomagają w walce z pomarańczową skórką. Uelastyczniają, wygładzają skórę, poprawiają krążenie, usuwają obrzęki i przyspieszają metabolizm – radzi dr n. med. Kamila Padlewska, specjalista dermatolog z Centrum Medycznego LIM.
1. Guam, body wrap i hannan-body to zabiegi, w których smaruje się ciało preparatami silnie pobudzającymi krążenie (np.: algi, olejek cynamonowy, imbir), a następnie owija się je folią, aby wzmóc efekt terapeutyczny. Zabiegi ułatwiają spalanie tłuszczu, działają przeciwobrzękowo. Dla uzyskania pożądanego efektu trzeba wykonać serię ok. 6 -10 zabiegów.
Drenaż limfatyczny to masaż pompująco – ugniatający wykonywany bez użycia kremów ręcznie lub za pomocą specjalnych rękawów. Pobudza krążenie i polecany jest przy cellulicie. Masaż ten polega na przepychaniu limfy odpowiednimi ruchami w kierunku serca i węzłów chłonnych. Po takim zabiegu skóra staje się bardziej jędrna. Masaż ten jest dość specjalistyczny i nieobojętny dla zdrowia dlatego nie powinien być wykonywany przez amatorów.
2. Endermologia to rodzaj masażu, który wykonywany jest za pomocą specjalnej aparatury. Oddziaływuje na skórną i podskórną tkankę łączną. Poprzez zwiększenie miejscowego mikrokrążenia pomaga przywrócić prawidłowe jej odżywienie i przyczynia się do ograniczenia nadmiaru podściółki tłuszczowej. W efekcie poprawia wygląd i napięcie skóry. Każdy zabieg trwa ok. 35 minut i jest przeprowadzany początkowo dwa razy, później raz w tygodniu.
3. Karboksyterapia polega na wprowadzenie dwutlenku węgla pod skórę za pomocą specjalnego urządzenia. Przyspiesza metabolizm i usuwanie tłuszczu. Dwutlenek węgla działa bezpośrednio – „rozbijając” tkankę tłuszczową oraz pośrednio silnie poprawiając krążenie i spalanie w komórkach tłuszczowych. Poprawia też elastyczność i napięcie skóry. Cała terapia składa się z kilku zabiegów (od 6 do 10), przy czym jeden trwa ok. 30 minut.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ