Osadzający się kurz w kuchni miesza się z oparami oleju roślinnego i tłuszczu zwierzęcego. Reakcja ta powstaje, gdy przygotowujemy dużo potraw smażonych. Najwięcej tłustego kurzu osadza się na górnej powierzchni szafek kuchennych i kloszu lampy. Ciężko go zmyć zwykłym płynem do mycia naczyń i trzeba użyć specjalnych środków czyszczących do domu.
Jakie środki czyszczące do domu dadzą sobie radę z tłustym kurzem?
Ponieważ kurz wymieszany z tłustymi oparami jest bardzo trudny do usunięcia, konieczne jest zastosowanie silnych środków do czyszczenia domowego. Przeważnie będą to płyny zawierające żrące substancje. Aby wiedzieć, czy stosowanie tego płynu wymaga ostrożności, na jego opakowaniu będą zamieszczone ostrzegawcze znaczki.
Chemiczne Środki czyszczące do domu na tłusty kurz mogą mieć w swoim składzie m.in. takie substancje jak metakrzemian disodu (sodowa sól kwasu krzemowego), alkohol tłuszczowy, zasadowe fosforany itp. silnie działające substancje.
Dzięki nim możemy bardzo szybko doprowadzić do czystości brudny okap, abażur i górne powierzchnie szafek kuchennych. Doskonale też umyjemy nim płytki ścienne. Płynne produkty można rozpylać atomizerem bezpośrednio na zanieczyszczoną powierzchnię lub w razie braku rozpylacza, nasączyć najpierw tym płynem ściereczkę.
Jak wpływają kuchenne środki czyszczące do domu na skórę dłoni?
Niektóre środki do czyszczenia w domu mogą uczulać lub uszkadzać strukturę skóry. Może tak się zadziać, gdy płyn pryśnie na skórę, lub będziemy używać nasączonej ściereczki żrącym płynem bez założenia na dłoń ochronnej rękawiczki.
Istnieją także środki do czyszczenia domowego bez substancji niebezpiecznych. Zwykle są one o wiele droższe o tych popularnych. Możemy również sami przygotować płyn do czyszczenia z octu i sody, jednak nie zawsze będzie on w stu procentach skuteczny.
Gdzie szukać środków czyszczących do domu?
W chemii gospodarczej znajdziemy duży wybór wielorakich płynów, zawiesin i proszków do czyszczenia tłustych zabrudzeń. W każdym sklepie chemicznym możemy zaczerpnąć informacji o składzie danego produktu.
W stacjonarnym sklepie sprzedawca dokładnie przedstawi działanie danego specyfiku. Zaglądając do sklepów internetowych, sami przeczytamy interesujące nas wiadomości. Zawsze możemy też dopytać o szczegóły na czacie lub porozmawiać przez telefon, którego numer jest umieszczany w zakładce „kontakt”.