Laserowa korekcja wzorku – gruntowe i telegraficzne wprowadzenie w temat

0
884
Laserowa korekcja wzorku

Laserowa korekcja wzroku to zabieg w roku na rok coraz popularniejszy. Wybierają go osoby z różnymi typami wad wzroku, które pragną prowadzić swoje życie bez wynikających z tego ograniczeń. Jeśli również rozważasz możliwość wyboru takiego zabiegu – poniżej udzielamy kilku podpowiedzi w tym temacie. Wyjaśnimy, dla kogo zabieg ten jest dedykowany, jak się do niego przygotować, jak wygląda kwalifikacja do jego przeprowadzenia oraz po czym rozpoznać profesjonalnego okulistę oferującego laserową korekcję wzroku?

Laserowa korekcja wzroku – dla kogo i dla-czego?

Mówiąc wprost, wszystkie osoby ze stwierdzoną dalekowzrocznością, krótkowzrocznością, astygmatyzmem, mogą poddać się laserowej korekcji wzroku. Oczywiście, sam zabieg jest poprzedzony wykonaniem specjalistycznych badań, na których podstawie ustala się dopiero jego całościowy przebieg.

Pełna wizyta kwalifikacyjna może trwać nawet do 3 godzin. W jej trakcie przeprowadza się zarówno badania mające na celu precyzyjnie zdiagnozować obecną wadę wzroku, jak i wyeliminować potencjalne przeciwwskazania do wzięcia udziału w zabiegu. Osoby udające się na wizytę kwalifikacyjną, powinny zabrać z sobą soczewki lub okulary, których używają na co dzień.

Pełna gama badań kwalifikacyjnych obejmuje diagnozy skupione m.in. na: refrakcji oka i ostrości wzroku, krzywiźnie rogówki, powierzchni rogówki, fizyce i optyce oka, aberracjach wyższego rzędu. Ponadto przeprowadza się liczne badania optometryczne, komputerową tomografię wnętrza oka, biometrię gałki ocznej oraz inne specjalistyczne badania.

Przed zabiegiem laserowej korekcji wzorku – jak się przygotować?

Oczywiście, zabieg ten jest dedykowany dla osób pełnoletnich, których krótkowzroczność wynosi maksymalnie -10 dioptrii, a dalekowzroczność lub astygmatyzm maksymalnie 6 dioptrii. Zaleca się także zaprzestanie noszenia soczewek na okres 2-4 tygodni przed samym zabiegiem.

Ponadto, 48 godzin przed wykonaniem zabiegu nie należy nakładać na twarz żadnych kosmetyków, które mogłyby uniemożliwić swobodne wykonanie zabiegu. Mowa przede wszystkim o kremach, pudrach, a także kosmetykach dedykowanych do oczu – tusze, cienie, maskary. Nie należy też spożywać alkoholu przez 2 doby przed wykonaniem zabiegu.

Jaka metoda laserowej korekcji wzroku?

Laserowa korekcja wzroku może zostać przeprowadzona na wiele sposób. Polecamy korzystać z oferty tych okulistów, którzy stosują urządzenia najnowszej generacji. Do takich należą narzędzia diagnostyczne – Schiwnd Sirius i Schwind Peramis. Aparaty te pozwalają na precyzyjne odzwierciedlenie kształtu rogówki każdego pacjenta. Lasery Schiwnd Amaris i Schiwnd Atos to natomiast najnowszej generacji urządzenia wykorzystywane w czasie przeprowadzania samego zabiegu, które gwarantują, że zakończy się sukcesem.

Wykorzystanie tych aparatów pozwala na całkowicie bezpieczne przeprowadzenie zabiegu i precyzyjne usunięcie konkretnej wady wzroku. Uzyskana po zabiegu rogówka jest całkowicie gładka, co gwarantuje najwyższą jakość widzenia. Urządzenia te wykorzystywane są także w korekcji wad wzroku wyższego rzędu, z którymi starsze modele nie mogły sobie poradzić. 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ