Po podpisaniu umowy z operatorem, który świadczy usługi telefonii, telewizji i internetu, bardzo często na głowę użytkownika spada szereg obowiązków. Konieczność opłacenia faktury, sprawdzania limitów minut, SMS-ów oraz połączeń czy też statusu reklamacji związanych z usterkami – wszystko to zajmuje mnóstwo czasu. Na szczęście istnieje sposób na to, by ułatwić sobie życie. Wystarczy zdecydować się na przydatne aplikacje na telefon.
Jak przydatne aplikacje pomagają w codziennym życiu?
Jeśli chodzi o przydatne aplikacje na urządzenia przenośne, do wyboru dostępne są te przeznaczone wyłącznie dla użytkowników telewizji, internetu czy telefonii lub też całe paczki usług. Pozwalają one obecnie nie tylko na sprawdzenie takich kwestii jak termin płatności lub to, czy reklamacja została już rozpatrzona. Z ich pomocą można zarządzać swoją umową, dokonując zakupu dodatkowych usług czy filmów na życzenie, a nawet dokonywać szybkich płatności lub wykonywać telefony na infolinię. Dzięki aplikacji oferowanej przez operatora zyskuje się zatem czas i unika sytuacji, w której o czymś się zapomni. W odpowiednim momencie zawsze dostanie się przypomnienie, gdyż w odróżnieniu od poczty elektronicznej, z telefonu, iPada lub iPhone’a korzysta się niemal codziennie.
Aplikacje na urządzenia przenośne sprawiają, że to, co było do tej pory sporym kłopotem, staje się o wiele łatwiejsze. Trudno wyobrazić sobie życie bez nich w dzisiejszych czasach, kiedy to czas jest bardzo cenny i liczy się niemal każda minuta. Wśród aplikacji polecanych przez operatorów szczególną uwagę warto zwrócić na oprogramowanie, które udostępnia za pomocą sklepów Google Play oraz App Store popularny operator – INEA. Wyróżnia się ono na tle innych programów tego typu nie tylko liczbą opcji, ale również intuicyjnością obsługi, które sprawiają, że cieszy się ono dużą popularnością.
Aplikacja INEA – co warto o niej wiedzieć?
Aplikacja oferowana przez INEA jest bezpłatna. Jest to bardzo ważne dla klientów, ponieważ nie muszą się oni martwić o to, że takie udogodnienie spowoduje wzrost ich rachunków za usługi. Oprogramowanie jest pozbawione ukrytych kosztów. Kliknięcie nieodpowiedniego miejsca na ekranie nie spowoduje automatycznego naliczenia dodatkowej opłaty. Przed zainstalowaniem aplikacji INEA trzeba sprawdzić, czy urządzenie spełnia wymagania techniczne. W przypadku smartfonów do jej uruchomienia potrzebny jest system Android w wersji minimum 4.4.2, z kolei w przypadku iPada bądź iPhone’a – system iOS. Proces instalacji aplikacji INEA jest bardzo prosty i z pewnością poradzi sobie z nią każdy laik. Gdy oprogramowanie zostanie już zaimplementowane, wystarczy do celów jego uruchomienia podać swój ID (znajduje się on w umowie), PESEL lub numer dokumentu tożsamości, który jest używany na co dzień, oraz numer telefonu, a także wymyślić krótkie hasło, za pomocą którego będzie się odbywało logowanie na konto.