O braciach, którzy zawładnęli rynkiem butów sportowych

0
2396
O braciach, którzy zawładnęli rynkiem butów sportowych

Dwóch braci z Niemiec założyło wspólną fabrykę obuwniczą. Super trwałe, porządnie wykonane buty odnosiły wielkie sukcesy na lokalnym rynku. Wspólnie udało im się przetrwać nawet wojnę, podczas której ubierali żołnierzy Wehrmachtu. Nagle jednak coś zaczęło się psuć. Wizje prowadzenia firmy za bardzo się różniły, dlatego Adolf i Rudolf rozdzielili się i zaczęli działać każdy na własną rękę. Co z tego wyszło?

Adidas i Puma

Przedstawione tu losy to historia największych brandów wśród marek produkujących odzież, akcesoria i obuwie sportowe. Dziś nikt nie pomyślałby, że gdyby nie kłótnia dwóch braci, te dwa kolosy mogłyby w ogóle nie powstać. Jednak prawda jest taka, że Dasslerowie razem byli świetni, ale osobno są nie do pokonania!

Przyczyny rozstania

Na temat tego podziału krążyło wiele plotek. Oficjalna wersja jest taka, że mocno różniły się wizje prowadzenia firmy obojga braci. Jednak ludzie nie byliby sobą, gdyby mieli na tym poprzestać. Jedną z bardzo prawdopodobnych wersji jest ta o romansie, jaki rzekomo miał nawiązać jeden z braci z żoną tego drugiego. Faktem jest też, że mimo, że świetnie się ze sobą dogadywali przez wiele lat, tak naprawdę bardzo różniły się ich charaktery. Adolf był świetnym marketingowcem, co później bardzo pomogło mu przy rozwoju własnej marki. Rudolf był natomiast bardziej skryty, przez co wizja Pumy i jej popularność potrzebowały więcej czasu na to, by podbić świat.

adidas-1867084_1920

Filmowa historia

Co ciekawe przeszłość braci Dasslerów jest jedną z największych gratek w świecie mody sportowej, o czym świadczy chociażby fakt, że w 2016 roku powstał o nich film! Niemiecka produkcja weszła na ekrany 25. Marca, a już teraz można ją oglądać również w polskiej telewizji. „Adidas kontra Puma” to świetny obraz minionej epoki oraz fabuły, którą napisało samo życie. Więcej o historii obydwu marek pisaliśmy na blogu http://butysportowe.pl/.

Adidas kontra Puma

Wróćmy jednak do dalszych losów dwóch światowej sławy brandów sportowych. Zaraz po podziale Adolf zajął się swoją firmą, którą nazwał od pierwszych liter swojego imienia i nazwiska adi+das. Jego tropem poszedł również brat, którego nazwa nie była już tak nośna. Firma Rudi nigdy nie miałaby szans na wybicie się, dlatego z czasem z pomocą dobrych doradców Rudolf przemianował swoją markę na Pumę, którą znamy do dziś. Wkrótce rozpoczął się też bój o kontrakty, które w tamtych czasach odgrywały kluczową rolę dla promocji. Legendy głoszą, że bracia interesowali się tymi samymi sportowcami, z tym, że Adolf potrafił się z nimi zaprzyjaźnić i zbudować relację, a Rudolf za tę samą przysługę oferował honorarium. Dwa odrębne pomysły i dwa ogromne sukcesy w branży.

puma-1838735_1920

Marki dziś

Współcześnie Puma i adidas to dwaj najwięksi konkurenci w świecie butów i odzieży sportowej. Ich marki w dalszym ciągu prześcigają się w tworzeniu coraz bardziej innowacyjnych produktów. Obydwie mają swoją stałą klientelę, która ceni wygodę i sportowy szyk. Zarówno w ofercie adidasa, jak i Pumy znajdziemy obuwie i odzież sportową każdego typu – na co dzień i do uprawiania poszczególnych dyscyplin sportowych. Produkty marki Puma dostępne są tutaj, a produkty z oferty adidas można znaleźć pod tym linkiem.

[Głosów:3    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ