Prąd dla firm – sprawdź, o co musisz zapytać nowego sprzedawcę energii elektrycznej

0
1429
Prąd dla firm – sprawdź, o co musisz zapytać nowego sprzedawcę energii elektrycznej

Wolny rynek energii gwarantuje nam prawo do zmiany sprzedawcy energii elektrycznej dwa razy w ciągu roku, o ile zawarta umowa nie stanowi inaczej. Umowy terminowe również nie trwają w nieskończoność, a szczególnie warto je zmienić, gdy nie jesteśmy zadowoleni ze swojego obecnego sprzedawcy prądu. Stoimy przed wyborem sprzedawcy  energii – interesuje nas prąd dla firm. Którego sprzedawcę wybrać, kto zagwarantuje nam najlepszą kompleksową usługę, kto da nam najlepszą cenę? Przed rozmową z handlowcem warto przygotować listę pytań, które warto zadać, a następnie porównać ją z konkurencją.

Czas trwania umowy

W warunkach dużych wahań cen energii musimy zorientować się jakie okresy obowiązywania stałych cen oferuje sprzedawca. Czy i jakie są możliwości zmiany ceny w trakcie trwania umowy. Jakie są warunki wypowiedzenia umowy. Jakie są kary umowne i skutki finansowe w razie wcześniejszego wypowiedzenia umowy zawartej na czas określony. Na jakich warunkach jest możliwe przedłużenie umowy. W obecnych warunkach rynkowych korzystniejsze wydaje się zawieranie umów na krótszy czas, w którym możliwe jest prognozowanie zmian w cenach energii elektrycznej.

Okresy płatności i sposoby ich naliczania

Dla wielu odbiorców ważny jest sposób rozliczenia za zużytą energię. W obrocie energia funkcjonują dwa systemy poboru opłat: prognozowane zużycie energii i rozliczenie według aktualnego zużycia. Opłata za energię zgodnie z prognozami obliczonymi za okres ostatnich dwóch lat. Różnice opłat prognozowanych i zużycia rzeczywistego są korygowane po odczycie licznika. Rozliczenie według aktualnego zużycia następuje po odczycie licznika. Fakturowanie odbywa się przeważnie w cyklu miesięcznym.

Wysokość opłat

Podstawowe pytanie to cena za 1 kWh i porównanie tej ceny z innymi firmami konkurencyjnymi. Warto zapytać sprzedawcę energii o wynikającą z kosztów opłatę handlową. Opłata handlowa to koszty obsługi i rozliczenia klienta. Sprzedawcy prądu naliczają ją w wysokości od 1,99 do nawet kilkuset złotych miesięcznie.

Proces zawiązywania współpracy

Przedsiębiorcy dysponują określoną ilością czasu, a więc wszelkie działania usprawniające proces formalności związanych ze zmianą sprzedawcy prądu mogą być  dla nich na wagę złota. Warto zorientować się czy dany sprzedawca umożliwia na przykład zawiązanie umowy przez Internet, bez konieczności wychodzenia z domu. Firma Po Prostu Energia pozwala na potwierdzenie dokumentów za pomocą elektronicznego podpisu eSign. Dzięki temu proces zmiany sprzedawcy jest bardzo prosty, szybki i wygodny dla przedsiębiorcy. Zobacz ofertę taniego prądu dla firm: https://poprostuenergia.pl/prad-dla-firmy/

Co wyróżnia Firmę od konkurencji

Warto zapytać handlowca o dodatkowe usługi i promocje, które może zaoferować w walce o klienta. Do wszelkich gratisów należy podchodzić z rezerwą i dokładnie zapoznać się z warunkami promocji. Porównując odpowiedzi na pytania z treścią obowiązujących w firmie energetycznej umów i regulaminów możemy sprecyzować jej wizerunek. Następnie porównując zebrane informacje z innymi firmami w branży sprzedawców  energii możemy zdalnie podjąć decyzję o wyborze kontrahenta.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ