Rekonstrukcja paznokcia u specjalisty

0
2680

Częściowa utrata płytki paznokcia może okazać się problemem natury estetycznej oraz wiązać się z ograniczeniem funkcji samego palca. Ułamany fragment zdecydowanie utrudnia życia, nie wygląda ładnie, i jest łatwym miejscem do zakażenia — szczególnie jeśli odsłonił część, która zwyczajowo znajduje się pod paznokciem. W takich sytuacjach ratujemy się zazwyczaj plastrami, ale te nie spełniają swojej roli i tworzą kolejny dyskomfort. Lepszym rozwiązaniem, które możemy znaleźć na specjalistycznej stronie podolodzy.pl, jest rekonstrukcja paznokcia.

Kiedy rekonstrukcja paznokcia jest możliwa

Na początek obalmy mit, jakoby rekonstrukcja paznokcia była zabiegiem kłopotliwym dla pacjenta. Nic bardziej mylnego, to procedura bezbolesna, która eliminuje dotychczasowy dyskomfort.

Zabieg dostępny jest dla osób z częściowym brakiem płytki paznokcia. Ten może być wynikiem urazów mechanicznych, grzybicy, czy problemu związanego z tzw. wrastającym paznokcie. Pacjent musi posiadać przynajmniej część paznokcia.

Na czym polega rekonstrukcja paznokcia?

Odbudowa płytki paznokcia daje szybkie, dobre efekty. Podczas zabiegu podolog używa specjalistycznej masy, indywidualnie dobranej do naszych potrzeb i odbudowuje brakujący fragment paznokcia.

Przed zasadniczym zabiegiem, płytka paznokcia jest właściwie oczyszczona i opiłowana przy pomocy frezarek.Po nałożeniu i zastygnięciu masy, podolog przystępuje do jej oszlifowania i nadania jej właściwego, pasującego do naszych naturalnych paznokci kształtu.

Czego używa się do protetyki paznokcia

Specjaliści ze strony podolodzy.pl wskazują na wiele różnych materiałów pozwalających na rekonstrukcję, więc można je piłować czy malować. Dobór materiału w dużej mierze zależy od stopnia uszkodzenia paznokcia. Podolodzy mają do wyboru m.in. lakiery akrylowe, żele samoutwardzalne (nagelmasse) z substancjami antygrzybicznymi, żele do rekonstrukcji, zimne polimery, folie do wycinków (stosowane w metodzie Eckle) czy jedwab. Oddając się w ręce podologa, możemy pozbyć się wrażliwego i trudnego defektu ułamanego paznokcia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ